    APC CP12036LI uninterruptible power supply (UPS) 36 W
    SKU: ST07727460
    Manufacturer part number: CP12036LI
    Manufacturer Homepage
    Warranty: 24 months
    Stock Delivery Quantity Price
    PL
    PL
    LV
    Products specifications
    Active power36 (Watt)
    Voltage12 (Volt)
    Charging time9 (Hour)
    ColorWhite
    Dimensions
    25 x 99 x 109 mm
    Weight300 (gram)
    DesignationCE+WEEE
    Data ActLink
    Width165
    Height35
    Depth115
    Weight1000
    Description
    APC Back-UPS Connect 12 V DC 36 W, litowo-jonowy. Mini-ups sieciowy do ochrony routerów internetowych, kamer IP i nie tylko.
    DescriptionAPC BACK-UPS CONNECT 12VDC 36W LITHIUM-ION MINI NETWORK UPS
    CountryofOriginCHINA
    TariffHeading85044030
    PictureLocationhttps://www2.f9baltic.com/productimages/big/CP12036LI.jpg
    ThumbnailPictureLocation//www2.f9baltic.com/productimages/thumb/CP12036LI.jpg
    AdditionalPictures CP12036LI_3.jpg CP12036LI_2.jpg
    Weight0.370000
    Height35.000000
    Length160.000000
    Width115.000000
    BoxSize20
    PalletSize0
    Maximum power, W36
    Battery recharge time, h12
    Runtime240min @5W , 60min @20W
    Battery technologyLithium-Ion
    Input connection5.5 mm x 2.5 mm Naaras
    Height, mm25
    Width, mm99
    Depth, mm109
    Weight, kg0.3
    Output voltage, V12
    CertificationCE, EN/IEC 61000-4-2, EN/IEC 61000-4-8, EN/IEC 62368-1
    Output power, W36
    Description
    APC Back-UPS Connect 12Vdc 36W, lithium-ion, mini network ups to protect internet routers, IP cameras and more. Extended Runtime UPS for Network Gateway Devices
    Output power36 W
    Input operation voltage (min)12 V
    Output operation voltage (min)12 V
    Battery technologyLithium-Ion (Li-Ion)
    Battery recharge time9 h
    Form factorCompact
    Product colourWhite
    LED indicatorsYes
    International Protection (IP) codeIP20
    Operating temperature (T-T)0 - 40 °C
    Storage temperature (T-T)-10 - 50 °C
    Sustainability certificatesGreen Premium
    Width99 mm
    Depth109 mm
    Height25 mm
    Weight300 g
    APC CP12036LI. Output power: 36 W, Input operation voltage (min): 12 V, Output operation voltage (min): 12 V. Battery technology: Lithium-Ion (Li-Ion), Battery recharge time: 9 h. Form factor: Compact, Product colour: White, International Protection (IP) code: IP20. Width: 99 mm, Depth: 109 mm, Height: 25 mm
    DescriptionAPC Back-UPS Connect
    VatTypeVAT
    Height35.000000000
    Width115.000000000
    Length163.000000000
    APC Back-UPS Connect UPS 12V 36Watt 27.75 Wh output connectors 1 white
    Products specifications
    Active power36 (Watt)
    Voltage12 (Volt)
    Charging time9 (Hour)
    ColorWhite
    Dimensions
    25 x 99 x 109 mm
    Weight300 (gram)
    DesignationCE+WEEE
    Data ActLink
    Width165
    Height35
    Depth115
    CountryofOriginCHINA
    TariffHeading85044030
    BoxSize20
    PalletSize0
    Maximum power, W36
    Battery recharge time, h12
    Runtime240min @5W , 60min @20W
    Battery technologyLithium-Ion
    Height, mm25
    Width, mm99
    Depth, mm109
    Weight, kg0.3
    Output voltage, V12
    Output power, W36
    Output power36 W
    Battery recharge time9 h
    Form factorCompact
    Product colourWhite
    LED indicatorsYes
    Width99 mm
    Depth109 mm
    Height25 mm
    Weight300 g
    VatTypeVAT