    CASE PSU ATX 500W/GPS-500A8 CHIEFTEC
    SKU: ST00556002
    Manufacturer part number: GPS-500A8
    Manufacturer Homepage
    Warranty: 24 months
    Stock Delivery Quantity Price
    LV
    PL
    DE
    LT
    LV
    Products specifications
    Power supply 500W - 550W
    Form Factor ATX
    Power supply500 W
    Fan12 cm
    PFCActive
    MOLEX power connectors3
    SATA power connectors3
    Number of power supply connector 4-pin 12V1
    8-pin 12V power connectors0
    Number of power supply connector 4+4-pin 12V0
    PCI-E 6-pin power connectors0
    Number of power supply connectors PCI-E 6 +2 pin1
    PCI-E 8-pin power connectors0
    MB power connector20 + 4 pin
    ATX version2.3
    Dimensions
    140 mm x 150 mm x 87 mm
    VersionBox
    DesignationCE+WEEE
    Width165
    Height230
    Depth100
    Weight1605
    Description
    Description
    500 W | 230 V | Efficiency 80 % | PC | ATX | Fan diameter 120 mm
    DescriptionCHIEFTEC PSU 500W 12CM ATX12V V2.3 80+
    VatTypeVAT
    Weight1.607000000
    Height95.000000000
    Width166.000000000
    Length230.000000000
    CHIEFTEC PSU 500W 12CM FAN ACTIVE PFC ATX12V V2.3 80+ EFF. WITH POWER CORD
    VatTypeVAT
    Height95.000000000
    Width166.000000000
    Length230.000000000
    Products specifications
    Power supply 500W - 550W
    Form Factor ATX
    Power supply500 W
    Fan12 cm
    PFCActive
    MOLEX power connectors3
    SATA power connectors3
    8-pin 12V power connectors0
    PCI-E 6-pin power connectors0
    PCI-E 8-pin power connectors0
    MB power connector20 + 4 pin
    ATX version2.3
    Dimensions
    140 mm x 150 mm x 87 mm
    VersionBox
    DesignationCE+WEEE
    Width165
    Height230
    Depth100