    DescriptionEATON 5SC 750i 750VA/525W Tower USB
    VatTypeVAT
    Weight12.000000000
    Height245.000000000
    Width305.000000000
    Length480.000000000
    Description
    EATON 5SC 750i 750VA/525W Tower USB and RS232 port
    VatTypeVAT
    Weight12.000000000
    Height245.000000000
    Width305.000000000
    Length480.000000000
    Description
    Характеристики
    гнездo (IEC320) да
    UPS стабилизаторы напряжения 750
    гнездo (RS232) да
    Выходная мощность 525
    Тип Line Interactive
    гнездo (USB) да
    Apparent power750 VA
    Active power525 (Watt)
    UPS Architectureline-interactive
    Number of phases input1 (230V)
    CommunicationUSB
    CommunicationSerial Port (RS-232)
    ColorBlack
    Chassis typeTower
    Dimensions
    150 x 340 x 210 mm
    Weight10.4 (kilogram)
    Certificates
    IEC/EN 62040-1, UL 1778
    Video
    Video
    DesignationCE+WEEE
    Width240
    Height470
    Depth300
    Eaton 5SC 750 VA Tower
    Output power capacity0.75 kVA
    Output power525 W
    WaveformSine
    Input operation voltage (min)184 V
    Input operation voltage (max)276 V
    Input frequency50/60 Hz
    Output operation voltage (min)220 V
    Output operation voltage (max)240 V
    Efficiency97%
    Noise level40 dB
    Power protection featuresOverload
    Audible alarm(s)Yes
    AC outlet typesC13 coupler
    Power plugC14 coupler
    AC outlets quantity6 AC outlet(s)
    USB 2.0 ports quantity1
    RS-232 ports1
    Typical backup time at full load5 min
    Typical backup time at half load12 min
    Form factorTower
    Product colourBlack
    Display typeLCD
    LED indicatorsYes
    SafetyIEC 62040-1, CB Report (TUV)
    CertificationCE/GS/C-Tick
    Operating temperature (T-T)0 - 35 °C
    Storage temperature (T-T)-15 - 40 °C
    Operating altitude0 - 3000 m
    Width150 mm
    Depth340 mm
    Height210 mm
    Weight10.4 kg
    Harmonized System (HS) code85078000
    Nominal output voltage230 V
    Nominal input voltage230 V
    Eaton 5SC750i. Output power capacity: 0.75 kVA, Output power: 525 W, Waveform: Sine. AC outlet types: C13 coupler, Power plug: C14 coupler, AC outlets quantity: 6 AC outlet(s). Typical backup time at full load: 5 min, Typical backup time at half load: 12 min. Form factor: Tower, Product colour: Black, Display type: LCD. Width: 150 mm, Depth: 340 mm, Height: 210 mm
    Output power capacity 0.75 kVA | Output power 525 W | Waveform Sine | Input operation voltage (min) 184 V | Input operation voltage (max) 276 V | Input frequency 50/60 Hz | Efficiency 97 % | AC outlet types C13 coupler | Power plug C14 coupler | Form factor Tower | Colour Black | Display type LCD | LED indicators Yes | Operating temperature (T-T) 0 - 35 °C | Operating altitude 0 - 3000 m | Weight 10.4 kg
    manufacturerEaton
    product groupUSV
    product typeUPS Line Interactive
    colourblack
    weight10.4 kg
    height of packaging (single piece)310 mm
    width of packaging (single piece)240 mm
    depth of packaging (single piece)470 mm
    package weight (single piece)11.661 kg
    gross weight11.661
    current catalog edition24.1
    current catalog page10.10
    scope of deliveryUSV, Software, Kabelsatz
    depth0.470
    operating temperature min.0 °C
    operating temperature max.35 °C
    dimensions (hxwxd)210 x 150 x 340 mm
    interfaceUSB
    mounting formTower
    usb 2.0 interfaceja
    conformityIEC/EN 62040-1, UL 1778, IEC/EN 62040-2, CE, CB-Report (TÜV)
    acoustic level<40 dB
    classification (iec 62040-3)VI-SS-333
    ups technologyLine Interactive
    output (va/w)750 / 525
    backup time full/half-load5 /13 min
    voltage (input)184-276 V
    voltage (output)230V
    frequency50 Hz
    connector type (input)Kaltgeräte IEC320 C 14
    connector type (output)6 x Kaltgeräte IEC320 C 13
    phase in/output230V/230V / 50Hz
    over current protectionEMI,- RFI-Filter
    slot for adapter cardnein
    activity displayLCD
    incl.management softwareWindows
    internal coolingpassiv
    ambient temperature0°C bis +35°C; Batterien 20 - 25°C nach EUROBAT