    Eaton 5SC2200IRT uninterruptible power supply (UPS) Line-Interactive 2.2 kVA 1980 W 9 AC outlet(s)
    Артикул: ST02188684
    Код производителя: 5SC2200iRT
    Сайт производителя
    гарантия: 24 месяцы
    Склад Доставка Наличие Цена
    PL
    Характеристики
    UPS стабилизаторы напряжения 2200
    гнездo (USB) да
    Тип Line Interactive
    гнездo (RS232) да
    Выходная мощность 1980
    гнездo (IEC320) да
    Выходная мощность 1000
    Apparent power2200 VA
    Active power1980 (Watt)
    UPS Architectureline-interactive
    Number of phases input1 (230V)
    No. of batteries1
    Chassis typeRack
    Input power portsIEC-C20
    Output power ports8 x IEC-C13
    Output power ports1 x IEC-C19
    I/O connectors1 x USB 2.0
    I/O connectors1 x RS-232 (COM)
    ColorBlack
    Dimensions
    86.2 x 441 x 522
    Weight26.5 (kilogram)
    Video
    Video
    DesignationCE+WEEE
    Width580
    Height755
    Depth185
    Weight32350
    UPS topologyLine-Interactive
    Output power capacity2.2 kVA
    Output power1980 W
    Input operation voltage (min)184 V
    Input operation voltage (max)276 V
    Input frequency45/65 Hz
    Output operation voltage (min)220 V
    Output operation voltage (max)240 V
    Output frequency regulation50/60 Hz
    Noise level45 dB
    Power protection featuresOverdischarge
    AC outlet typesC13 coupler, C19 coupler
    Power plugC20 coupler
    AC outlets quantity9 AC outlet(s)
    USB portYes
    Serial interfaceYes
    Serial interface typeRS-232
    Serial ports quantity1
    Automatic battery testYes
    Form factorRackmount/Tower
    Product colourBlack
    Display typeLED
    CertificationIEC/EN 62040-1, UL 1778, IEC/EN 62040-2, CE, CB (TUV)
    Operating temperature (T-T)0 - 40 °C
    Width441 mm
    Depth552 mm
    Height86.2 mm
    Weight26.5 kg
    Harmonized System (HS) code85078000
    Description
    Eaton 5SC2200IRT. UPS topology: Line-Interactive, Output power capacity: 2.2 kVA, Output power: 1980 W. AC outlet types: C13 coupler, C19 coupler, Power plug: C20 coupler, AC outlets quantity: 9 AC outlet(s). Form factor: Rackmount/Tower, Product colour: Black, Display type: LED. Width: 441 mm, Depth: 552 mm, Height: 86.2 mm
    Description
    UPS topology Line-Interactive | Output power capacity 2.2 kVA | Output power 1980 W | Input operation voltage (min) 184 V | Input operation voltage (max) 276 V | Input frequency 45/65 Hz | AC outlet types C13 coupler/C19 coupler | Power plug C20 coupler | USB port Yes | Serial interface Yes | Form factor Rackmount/Tower | Colour Black | Display type LED | Operating temperature (T-T) 0 - 40 °C | Weight 26.5 kg
    DescriptionEATON 5SC 2200i RT2U
    VatTypeVAT
    Weight32.500000000
    Height190.000000000
    Width590.000000000
    Length745.000000000
    EATON 5SC 2200i RT2U 2200VA/1980W 1000W 5min Runtime
    Gross depth (mm)750.00
    Gross depth (mm)750.00
    Gross height (mm)190.00
    Gross height (mm)190.00
    Gross weight33.00
    Gross width (mm)580.00
    Gross width (mm)580.00
    Net weight26.50
    Tare weight (kg)6.50
    Tare weight (kg)6.50
    Volume (m3)0.08
    Volume (m3)0.08
    TI weight (kg)2.30
    TI weight (kg)2.30
    Характеристики
    гнездo (USB) да
    Тип Line Interactive
    гнездo (RS232) да
    гнездo (IEC320) да
    Apparent power2200 VA
    Active power1980 (Watt)
    Number of phases input1 (230V)
    No. of batteries1
    Chassis typeRack
    Input power portsIEC-C20
    Output power ports8 x IEC-C13
    Output power ports1 x IEC-C19
    I/O connectors1 x USB 2.0
    I/O connectors1 x RS-232 (COM)
    ColorBlack
    Dimensions
    86.2 x 441 x 522
    Weight26.5 (kilogram)
    DesignationCE+WEEE
    Width580
    Height755
    Depth185
    UPS topologyLine-Interactive
    Output power capacity2.2 kVA
    Output power1980 W
    Input frequency45/65 Hz
    Noise level45 dB
    Power plugC20 coupler
    USB portYes
    Serial interfaceYes
    Serial interface typeRS-232
    Serial ports quantity1
    Automatic battery testYes
    Form factorRackmount/Tower
    Product colourBlack
    Display typeLED
    Width441 mm
    Depth552 mm
    Height86.2 mm
    Weight26.5 kg
    VatTypeVAT
    Height190.000000000
    Width590.000000000
    Length745.000000000