    Samsung HG43BU800EEXEN TV 109.2 cm (43") 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi Black
    Артикул: ST07042968
    Код производителя: HG43BU800EEXEN
    Сайт производителя
    гарантия: 36 месяцы
    Склад Доставка Наличие Цена
    LV
    Характеристики
    Pазмер экрана 43"
    Максимальное разрешение 3840 x 2160 (4K Ultra HD)
    цвет Черный
    DescriptionSAMSUNG 43" HOTEL TV HG43BU800 UHD DVB-T2/C/S2 SMART TV
    CountryofOriginSLOVAKIA
    TariffHeading85287240
    PictureLocationhttps://www2.f9baltic.com/productimages/big/HG43BU800EEXEN.jpg
    ThumbnailPictureLocation//www2.f9baltic.com/productimages/thumb/HG43BU800EEXEN.jpg
    Weight11.100000
    Height670.000000
    Length1090.000000
    Width120.000000
    BoxSize0
    PalletSize0
    Display resolution, pixels3840 x 2160
    Display diagonal, "43
    ConnectionsCI
    ConnectionsDigital Audio Out (Optical)
    ConnectionsEthernet (RJ-45)
    ConnectionsHDMI
    ConnectionsRF In
    ConnectionsUSB-A
    VESA-standard, mm200 x 200
    Energy efficiency classG
    Dimensions W x D x H, mm965.5 x 25.7 x 559.9
    Viewing angle, vertical, �178
    Viewing angle, horizontal, �178
    Power consumption (standby), W0.5
    Power consumption, W54
    Speaker power, W20
    Weight, kg8.4
    Dimensions (W x D x H) with stand, mm965.5 x 205.6 x 599.0
    Weight with stand, g8700
    Power consumption (max.), W130
    WLAN typeWi-Fi 5
    Common interface (CI)Yes
    Smart TVYes
    Built-in speakersYes
    Touch sensitive screenNo
    Wi-FiYes
    ConnectionsRJ12
    Display diagonal109.2 cm (43")
    HD type4K Ultra HD
    Display resolution3840 x 2160 pixels
    Display technologyLED
    Screen shapeFlat
    Native aspect ratio16:9
    Dynamic contrast ratio marketing nameMega Contrast
    Viewing angle, horizontal178°
    Viewing angle, vertical178°
    Display diagonal (metric)108 cm
    Tuner typeAnalog & digital
    Digital signal format systemDVB-C, DVB-S2, DVB-T2
    Auto channel searchYes
    Smart TVYes
    Internet TVYes
    Sound mirroringYes
    Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV)Yes
    Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) version2.0.3
    RMS rated power20 W
    Object Tracking Sound+ (OTS+)Yes
    Wi-FiYes
    Ethernet LANYes
    Wi-Fi DirectYes
    Product colourBlack
    VESA mountingYes
    Panel mounting interface200 x 200 mm
    Bezel type3 Bezel-less
    High Dynamic Range (HDR) supportedYes
    High Dynamic Range (HDR) technologyHigh Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus), Hybrid Log-Gamma (HLG)
    Teletext functionYes
    Subtitles functionYes
    Ambient modeYes
    Picture processing technologySamsung Auto Motion Plus, Samsung Contrast Enhancer
    IPv6 supportYes
    360 camera supportNo
    MBR supportYes
    ConnectShare (HDD)Yes
    ConnectShare (USB)Yes
    Ethernet LAN (RJ-45) ports1
    USB 2.0 ports quantity2
    Common interface (CI)Yes
    Common interface Plus (CI+)Yes
    Digital audio optical out1
    RF ports quantity3
    Common interface Plus (CI+) version1.4
    Consumer Electronics Control (CEC)Anynet+
    Voice guideYes
    Electronic Programme Guide (EPG)Yes
    On Screen Display (OSD)Yes
    Number of OSD languages28
    Picture-in-PictureNo
    Auto power offYes
    Energy efficiency class (SDR)G
    Energy efficiency class (HDR)G
    Energy consumption (SDR) per 1000 hours54 kWh
    Power consumption (typical)54 W
    Energy consumption (HDR) per 1000 hours97 kWh
    Power consumption (standby)0.5 W
    Power consumption (max)130 W
    AC input voltage220-240 V
    AC input frequency50/60 Hz
    Energy efficiency scaleA to G
    Width (with stand)965.5 mm
    Depth (with stand)205.6 mm
    Height (with stand)599 mm
    Weight (with stand)8.7 kg
    Width (without stand)965.5 mm
    Depth (without stand)25.7 mm
    Height (without stand)559.9 mm